Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !
Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !


Филмови Форум - Се за филмовите !
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Уживајте во содржините на Филмови форумот и не заборавајте да се регистрирате !

Видете ги мислењата без одговор
 

Странски серии

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Иза

ИзаИзабела Паскали “Иза” е 15-годишно девојче кое живее во Каракас, Венецуела. Нејзин сон е да го освои Алехандро Руис “Алекс”, но овој сон е некако многу далеку, затоа што Кристина Рикалде “Кристарантула”, нејзината сопeрничка ги краде погледите на Алекс . Најдобра другарка на Иза е Линда Луна “Гордилинда” и таа има ист проблем како Иза , заљубена е во Реиналдо Галан “Реј” . Кристина и на ова момче го има освоено срцето . Алекс и Реј се ривали во училиштето затоа што и двајцата учествуваат на натпреварот на бендови кој се одржува таму. Кристина е ќерка на сопственикот на банката “Рикалде” , а нејзината сестра , Ребека Рикалде , е ривалка на Марина Паскали , сестрата на Иза , и е девојка , наскоро и сопруга на Кристобал Силва , љубовта и на двете , Ребека и Марина . Сепак Ребека има предност поради тоа што мајка му на Кристобал , Лукреција Портакарерас , е пријател на парите кои таа ги има и ја поддржува во се што прави...
00
Странски серии Empty
 Теми  Одговори  Автор  Видено е  Последно мислење 
No message.
 Вратете се на почетокот 
Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори:Никој
Permissions in this forum:Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот
-
Сортирај по:  
Отиди до:  
Нови мислења Нови мислења
Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
Нема нови мислења Нема нови мислења
Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
Објава Објава
Global announcement Global announcement
Важна тема Важна тема