Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !
Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !


Филмови Форум - Се за филмовите !
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Уживајте во содржините на Филмови форумот и не заборавајте да се регистрирате !

Видете ги мислењата без одговор
 

Турски серии

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Кога лисјата паѓаат

„Кога лисјата паѓаат“ е приказна за семејството на Али Риза и на неговата жена Хајрије , кои своите деца ѓи воспитуваат со висока морална свест и силни чувства за семејните врски . Кога семејството ќе се пресели од родното гратче во големиот Истанбул за нивната ќерка ( Неџла ) да студира на универзитетот, тие ќе се соочаат со многу промени во животот. Модерниот свет и економската нестабилност на животот во големиот град се заканите со кои ќе се соочи ова семејство . Семејството на Али Риза , преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање...
17Саб Дек 25, 2010 1:38 pm
Jamel Кога Лисјата паѓаат Епизоди
Нема нови мислења

Долина на волците - Долина на волците Заседа

Долина на волците - Долина на волците ЗаседаТурската криминалистичка серија „Долина на волците“ ( Во оригинал Kurtlar Vadisi ) за првиот се емитуваше на 15 јануари , 2003 и е креирана од страна на турскиот режисер и продуцент Osman Sınav , популарен со своите филмови и телевизиски серии во Турција . Серијата „Долина на волците“ постигна одличен успех во Турција, и покрај контроверзиите околу сцените со експлицитно насилство. Се говори за турски агент Али Кандан лице херој од разузнавачката служба KGT или "организација за јавна безбедност" , кој се инфилтрира во турската мафија , каде што постепено зазема лидерска позиција со цел да ги дознае нивните планови и да го уништи нивниот систем, кој длабоко влијае на турската тајната служба. Во „Долина на волците“ игра одлична актерска екипа !
27Саб Дек 25, 2010 3:09 pm
Admin Долина на волците засега Епизоди
Нема нови мислења

Имотот на дамата

Имотот на дамата„Имотот на дамата” ( Најскапата турка серија ) , е ТВ серија која се темели на истоимениот популарен турски роман од Орхан Кемал . Приказната започнува во 1950 година во време кога возбудата е во воздухот поради рокот на изборите . Предизвик полн со конкуренција која расте од ден на ден помеѓу демократите и републиканците. Адана ( град во јужна Турција ) , со својата плодна земја , огромни полиња со памук и фабрики , дава надеж за илјадниците сиромашни луѓе кои се борат да преживеат. Тоа е приказна за бунтот кој го создава социјалната неправда и каде сонот за заминување во друштво на повисоката класа ги прави брутални тие очајни луѓе но , без оглед на се тоа е приказна во која надежта никогаш не умира . Приказната почнува со невината љубов помеѓу Ѓулу и Кемал... Ѓулу работи како физички работник во фабриката на моќниот и богат земјопоседник од регионот Музафер Бег , каде што работи и Кемал , како мајстор за машини . И покрај љубовта помеѓу Ѓулу и Кемал , таткото на Ѓулу , Ѓемшир сепак има поинакви планови...
13Саб Дек 25, 2010 10:37 pm
Jamel Дали Имотот на дамата е навистина најскапата турска серија ?
Турски серии Empty
 Теми  Одговори  Автор  Видено е  Последно мислење 
No message.
 Вратете се на почетокот 
Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори:Никој
Permissions in this forum:Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот
-
Сортирај по:  
Отиди до:  
Нови мислења Нови мислења
Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
Нема нови мислења Нема нови мислења
Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
Објава Објава
Global announcement Global announcement
Важна тема Важна тема