Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !
Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !


Филмови Форум - Се за филмовите !
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Уживајте во содржините на Филмови форумот и не заборавајте да се регистрирате !

Видете ги мислењата без одговор
 

Сериски филмови

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Македонски серии

Македонски серииСе за македонските серии , кај нас моментално само една се емитува...
00
Нема нови мислења

Турски серии

Турски серииСе за турските серии , моментално најпопуларните серии во Македонија...
417Саб Дек 25, 2010 10:37 pm
Jamel Дали Имотот на дамата е навистина најскапата турска серија ?
.Нема нови мислења

Кога лисјата паѓаат

„Кога лисјата паѓаат“ е приказна за семејството на Али Риза и на неговата жена Хајрије , кои своите деца ѓи воспитуваат со висока морална свест и силни чувства за семејните врски . Кога семејството ќе се пресели од родното гратче во големиот Истанбул за нивната ќерка ( Неџла ) да студира на универзитетот, тие ќе се соочаат со многу промени во животот. Модерниот свет и економската нестабилност на животот во големиот град се заканите со кои ќе се соочи ова семејство . Семејството на Али Риза , преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање...
17Саб Дек 25, 2010 1:38 pm
Jamel Кога Лисјата паѓаат Епизоди
.Нема нови мислења

Долина на волците - Долина на волците Заседа

Долина на волците - Долина на волците ЗаседаТурската криминалистичка серија „Долина на волците“ ( Во оригинал Kurtlar Vadisi ) за првиот се емитуваше на 15 јануари , 2003 и е креирана од страна на турскиот режисер и продуцент Osman Sınav , популарен со своите филмови и телевизиски серии во Турција . Серијата „Долина на волците“ постигна одличен успех во Турција, и покрај контроверзиите околу сцените со експлицитно насилство. Се говори за турски агент Али Кандан лице херој од разузнавачката служба KGT или "организација за јавна безбедност" , кој се инфилтрира во турската мафија , каде што постепено зазема лидерска позиција со цел да ги дознае нивните планови и да го уништи нивниот систем, кој длабоко влијае на турската тајната служба. Во „Долина на волците“ игра одлична актерска екипа !
27Саб Дек 25, 2010 3:09 pm
Admin Долина на волците засега Епизоди
.Нема нови мислења

Имотот на дамата

Имотот на дамата„Имотот на дамата” ( Најскапата турка серија ) , е ТВ серија која се темели на истоимениот популарен турски роман од Орхан Кемал . Приказната започнува во 1950 година во време кога возбудата е во воздухот поради рокот на изборите . Предизвик полн со конкуренција која расте од ден на ден помеѓу демократите и републиканците. Адана ( град во јужна Турција ) , со својата плодна земја , огромни полиња со памук и фабрики , дава надеж за илјадниците сиромашни луѓе кои се борат да преживеат. Тоа е приказна за бунтот кој го создава социјалната неправда и каде сонот за заминување во друштво на повисоката класа ги прави брутални тие очајни луѓе но , без оглед на се тоа е приказна во која надежта никогаш не умира . Приказната почнува со невината љубов помеѓу Ѓулу и Кемал... Ѓулу работи како физички работник во фабриката на моќниот и богат земјопоседник од регионот Музафер Бег , каде што работи и Кемал , како мајстор за машини . И покрај љубовта помеѓу Ѓулу и Кемал , таткото на Ѓулу , Ѓемшир сепак има поинакви планови...
13Саб Дек 25, 2010 10:37 pm
Jamel Дали Имотот на дамата е навистина најскапата турска серија ?
Нема нови мислења

Странски серии

Странски серииФранцуски , италијански , шпански , српски и уште многу други видови серии...
00
.Нема нови мислења

Иза

ИзаИзабела Паскали “Иза” е 15-годишно девојче кое живее во Каракас, Венецуела. Нејзин сон е да го освои Алехандро Руис “Алекс”, но овој сон е некако многу далеку, затоа што Кристина Рикалде “Кристарантула”, нејзината сопeрничка ги краде погледите на Алекс . Најдобра другарка на Иза е Линда Луна “Гордилинда” и таа има ист проблем како Иза , заљубена е во Реиналдо Галан “Реј” . Кристина и на ова момче го има освоено срцето . Алекс и Реј се ривали во училиштето затоа што и двајцата учествуваат на натпреварот на бендови кој се одржува таму. Кристина е ќерка на сопственикот на банката “Рикалде” , а нејзината сестра , Ребека Рикалде , е ривалка на Марина Паскали , сестрата на Иза , и е девојка , наскоро и сопруга на Кристобал Силва , љубовта и на двете , Ребека и Марина . Сепак Ребека има предност поради тоа што мајка му на Кристобал , Лукреција Портакарерас , е пријател на парите кои таа ги има и ја поддржува во се што прави...
00
Сериски филмови Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен