Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !
Филмови Форум
Добредојде на Филмови Форумот...
За да ги видиш останатите категории и форуми РЕГИСТРИРАЈ / ЛОГИРАЈ се !


Филмови Форум - Се за филмовите !
 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез
Уживајте во содржините на Филмови форумот и не заборавајте да се регистрирате !

Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Филмови Форум

 
Нема нови мислења

Правила за однесување на форумот

Правила за однесување на форумотПравилата на форумот... Прочитај ги внимателно пред а и по самата регистрација !
11Вто Дек 21, 2010 8:58 pm
Admin Правила за однесување на форумот !
Нема нови мислења

Претставување на членовите

Претставување на членовитеДоколку си ново регистриран претстави се тука...
22Вто Дек 28, 2010 1:25 am
liker Pozdrav od liker
Нема нови мислења

Филмови Форум - Информациска зона

Филмови Форум - Информациска зонаИнформации за случувањата на форумот , избор на модератори , рангови инт.
34Саб Дек 25, 2010 3:04 pm
Admin Избор на Модератори

Играни филмови

 
Нема нови мислења

Американски играни филмови

Американски играни филмовиСе за американските играни филмови...
13Вто Дек 28, 2010 1:29 am
liker Најдобра американска комедија ?
Нема нови мислења

Странски играни филмови

Странски играни филмовиТурски , француски , италијански , шпански , српски и уште многу други видови филмови...
00

Сериски филмови

 
Нема нови мислења

Македонски серии

Македонски серииСе за македонските серии , кај нас моментално само една се емитува...
00
Нема нови мислења

Турски серии

Турски серииСе за турските серии , моментално најпопуларните серии во Македонија...
417Саб Дек 25, 2010 10:37 pm
Jamel Дали Имотот на дамата е навистина најскапата турска серија ?
.Нема нови мислења

Кога лисјата паѓаат

„Кога лисјата паѓаат“ е приказна за семејството на Али Риза и на неговата жена Хајрије , кои своите деца ѓи воспитуваат со висока морална свест и силни чувства за семејните врски . Кога семејството ќе се пресели од родното гратче во големиот Истанбул за нивната ќерка ( Неџла ) да студира на универзитетот, тие ќе се соочаат со многу промени во животот. Модерниот свет и економската нестабилност на животот во големиот град се заканите со кои ќе се соочи ова семејство . Семејството на Али Риза , преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање...
17Саб Дек 25, 2010 1:38 pm
Jamel Кога Лисјата паѓаат Епизоди
.Нема нови мислења

Долина на волците - Долина на волците Заседа

Долина на волците - Долина на волците ЗаседаТурската криминалистичка серија „Долина на волците“ ( Во оригинал Kurtlar Vadisi ) за првиот се емитуваше на 15 јануари , 2003 и е креирана од страна на турскиот режисер и продуцент Osman Sınav , популарен со своите филмови и телевизиски серии во Турција . Серијата „Долина на волците“ постигна одличен успех во Турција, и покрај контроверзиите околу сцените со експлицитно насилство. Се говори за турски агент Али Кандан лице херој од разузнавачката служба KGT или "организација за јавна безбедност" , кој се инфилтрира во турската мафија , каде што постепено зазема лидерска позиција со цел да ги дознае нивните планови и да го уништи нивниот систем, кој длабоко влијае на турската тајната служба. Во „Долина на волците“ игра одлична актерска екипа !
27Саб Дек 25, 2010 3:09 pm
Admin Долина на волците засега Епизоди
.Нема нови мислења

Имотот на дамата

Имотот на дамата„Имотот на дамата” ( Најскапата турка серија ) , е ТВ серија која се темели на истоимениот популарен турски роман од Орхан Кемал . Приказната започнува во 1950 година во време кога возбудата е во воздухот поради рокот на изборите . Предизвик полн со конкуренција која расте од ден на ден помеѓу демократите и републиканците. Адана ( град во јужна Турција ) , со својата плодна земја , огромни полиња со памук и фабрики , дава надеж за илјадниците сиромашни луѓе кои се борат да преживеат. Тоа е приказна за бунтот кој го создава социјалната неправда и каде сонот за заминување во друштво на повисоката класа ги прави брутални тие очајни луѓе но , без оглед на се тоа е приказна во која надежта никогаш не умира . Приказната почнува со невината љубов помеѓу Ѓулу и Кемал... Ѓулу работи како физички работник во фабриката на моќниот и богат земјопоседник од регионот Музафер Бег , каде што работи и Кемал , како мајстор за машини . И покрај љубовта помеѓу Ѓулу и Кемал , таткото на Ѓулу , Ѓемшир сепак има поинакви планови...
13Саб Дек 25, 2010 10:37 pm
Jamel Дали Имотот на дамата е навистина најскапата турска серија ?
Нема нови мислења

Странски серии

Странски серииФранцуски , италијански , шпански , српски и уште многу други видови серии...
00
.Нема нови мислења

Иза

ИзаИзабела Паскали “Иза” е 15-годишно девојче кое живее во Каракас, Венецуела. Нејзин сон е да го освои Алехандро Руис “Алекс”, но овој сон е некако многу далеку, затоа што Кристина Рикалде “Кристарантула”, нејзината сопeрничка ги краде погледите на Алекс . Најдобра другарка на Иза е Линда Луна “Гордилинда” и таа има ист проблем како Иза , заљубена е во Реиналдо Галан “Реј” . Кристина и на ова момче го има освоено срцето . Алекс и Реј се ривали во училиштето затоа што и двајцата учествуваат на натпреварот на бендови кој се одржува таму. Кристина е ќерка на сопственикот на банката “Рикалде” , а нејзината сестра , Ребека Рикалде , е ривалка на Марина Паскали , сестрата на Иза , и е девојка , наскоро и сопруга на Кристобал Силва , љубовта и на двете , Ребека и Марина . Сепак Ребека има предност поради тоа што мајка му на Кристобал , Лукреција Портакарерас , е пријател на парите кои таа ги има и ја поддржува во се што прави...
00

Филмови

 
Нема нови мислења

Симнување филмови

Симнување филмовиСимнувај филмови бесплатно , без вируси , со одлична графика и брзина... Во секој филм поставен од Admin се вклучува одличен чисто македонски превод !
14Вто Дек 28, 2010 1:28 am
liker American Pie - Beta House
Нема нови мислења

Канта

КантаСите погрешно отворени теми и постови се преместени тука !
00
Филмови Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 31 мислења
Постојат b>77 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е aleksandar_dime
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 14 во Нед Дек 26, 2021 5:24 am

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Модератори ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен